Świadectwa Charakterystyki Energetycznej i Audyty Energetyczne

Uzyskaj w pełni legalne świadectwo charakterystyki energetycznej nieruchomości bez wychodzenia z domu.

Zadowolonych klientów

Wystawionych świadectw

Satysfakcji

Jak to działa?
Nasze dokumenty przygotowywane są przez specjalistów zarejestrowanych w centralnym rejestrze osób uprawnionych do przygotowywania Świadectw Charakterystyki Energetycznej.
Skontaktuj się z nami
tel.: +48 608 416 681
email: biuro@wirtualnenieruchomosci360.pl

mieszkania od 350zł
domy od 600zł

Otrzymaj świadectwo
Skontaktuj się z nami by poznać dokładną wycenę. Dokładna wycena zostanie przedstawiona podczas wizji lokalnej. W ciągu kilku dni od wizji lokalnej otrzymasz gotowe do wydruku świadectwo charakterystyki energetycznej, które zostanie podpisane przez certyfikatora.
Formularz świadectwa charakterystyki nieruchomości:

Nowe pole

5 + 4 =

Dlaczego potrzebujesz świadectwa charakterystyki energetycznej?

Sprzedaż i wynajem nieruchomości

Zgodnie z nowelizacją ustawy ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków, które wchodzi w życie 28 kwietnia 2023 roku – świadectwo charakterystyki energetycznej jest wymagane przy każdej sprzedaży i wynajmie nieruchomości.

Konsekwencje braku świadectwa

W przypadku braku świadectwa charakterystyki energetycznej przy wynajmie czy sprzedaży nieruchomości grozi grzwyna – nawet do 5 tys. zł. Pouczenie notariusza o sankcji znajdzie się w każdym akcie notarialnym, do którego nie zostanie dostarczone świadectwo.

Dofinansowania takie jak “Moje ciepło”

Świadectwo charakterystyki energetycznej wymagane jest również w wielu programach, dotacjach i dofinansowaniach. Dzięki świadectwie charakterystki uzyskasz dodatkowe środki na remont lub zwrot nakładow na poprawę energetyczności nieruchomości.

Zakończenie budowy i pozwolenie na użytkowanie

Wraz ze zmianą przepisów powstał również obowiązek dołączania kopii świadectwa energetycznego do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o pozwolenie na użytkowanie. Świadectwo energetyczne będzie można dołączyć w formie papierowej albo elektronicznej. Bez dokumentu zakończenie budowy nie będzie formalnie możliwe.
Audyty Energetyczne
Wszechstronna i wykształcona kadra
Posiadamy wiedzę i umiejętności w dziedzinach związanych z energetyką, budownictwem, nieruchomościami oraz technologiami informatycznymi.
Ubezpieczenie OC – gwarancja bezpieczeństwa
Każdy z naszych audytorów ma obowiązkowe ubezpieczenie OC, zgodnie z wymaganiami prawnymi.

Świadectwo Charakterystyki Energetycznej budynku wymagane jest również dla wszystkich budynków wybudowanych po 1 stycznia 2009 r.

Compare Listings

Tytuł Cena Status Typ Powierzchnia Cel Sypialnie Łazienki